Здраво тело

ОВИЕ 2 НАМИРНИЦИ СПРЕЧУВААТ СРЦЕВ УДАР И РАК: треба да испиете една лажица од оваа течност секое утро

Здрав пијалак што речиси секоја домаќинка го има во кујната!

Експертите апсолутно се согласуваат – јаболковиот и оризовиот оцет го чуваат организмот од опасни болести.

Докажано е дека јаболковиот оцет има корисен ефект врз здравјето на срцето, го регулира крвниот притисок, покачените триглицериди и холестерол.

Антиоксидантите од јаболков оцет го штитат и го зајакнуваат срцето, но исто така го согоруваат масното ткиво во организмот.

Јапонски научник проучувал како различни видови оцет влијаат врз лекувањето на леукемијата и го спречуваат развојот на малигните клетки.

Експериментот извршен врз глувци покажа дека оризовиот оцет ефикасно го спречува развојот на туморот. Оваа анализа се уште не е истражена кај луѓето, но научниците очекуваат поволни резултати.

Напиши коментар