Убавина

Паж – идеална тренди фризури за секој тип на коса

Жените не сакаат монотонија кога се работи за нивниот изглед, и одвреме-навреме уживаат кога ќе сменат нешто на себе.

Највпечатлива промена, која жените ја сакаат, е промената на фризурата, бидејќи косата е она што прво ни го привлекува вниманието кога ќе видиме некоја жена.

Значи, дали станува збор за бојата на косата или стилизација на фризурата, важно е само да се направи промената, а косата да изгледа беспрекорно!

Соодветен избор на фризура, според типот на вашата коса, е исклучително важен ако сакате вашата фризура да изгледа беспрекорно во секој момент.

Краток паж

Кога станува збор за тенка коса, идеалната фризура за неа е попопуларниот краток паж, кој создава уникатна рамка на лицето.

Од друга страна, доколку сакате да и дадете поголем волумен на вашата тенка коса, можете да направите степенеста паж фризура. Ова е фризура со која вашата коса ќе изгледа стилски и живо.

Доколку сакате уште поголем волумен, побарајте сојузник во светлите прамени, кои визуелно ќе ја направат вашата коса бујна, а за вас тоа ќе биде вистинско освежување.

Долг паж

На густата коса ќе и одговара подолгата верзија на паж, која воедно е и омилената фризура на it девојките, во последно време.

Оваа фризура ќе ви стои совршено, без разлика дали имате природна или кадрава коса, а бидејќи е едноставна за стилизирање, секогаш ќе имате фризура на која ќе ви завидуваат.

Ако сакате подобар волумен, ќе биде доволно само да го поместите патецот на друга страна и да ја збогатите косата со неколку релаксирани бранови.

Со оглед на тоа што фризурата се одредува според обликот на лицето, паж е непогрешлива фризура, бидејќи подеднакво добро ја следи линијата на лицето со овална, срцевидна или округла форма.

Бидете тренди и освежете го својот изглед, со фризура со која што е невозможно да направите грешка.

Напиши коментар