← НАЗАД НА БОЗА

Пијалак од хељда за намалување на апетитот

Пијалак од хељда за намалување на апетитот
85 Читања

Смирете го апетитот со фантастичен пијалак од хељда!

Еве како да го направите …

Намирниците богати со целулоза можат да нè заситат.

Покрај тоа, не треба да и додадете огромна количина на калории на вашата дневна енергетска „сметка“!

Се што треба да направите е да:

  • изматите три лажици брашно од хељда во чаша ладна вода
  • ставете посебно литар вода да зоврие и во зовриената вода ставете го брашното од хељда

Добро измешајте се и гответе на тивок оган, со повремено мешање, пет до седум минути. Кога ќе се излади, може да додадете лажица мед.

Чувајте го пијалакот во фрижидер и пијте една чаша пред јадење.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk