Новости

По речиси осум години од смртта, се појави нова песна со гласот на Ејми Вајнхаус

– Работата со пријателите е најдобриот дел од уметничкото творештво. Нас и Ејми, со оглед на тоа што во текот на годините беа мои најблиски креативни партнери, направија фантастична песна – рече Реми.

Познатиот Ејми Вајнхаус почина на 23. јули 2011. година на возраст од 27 години.

Речиси осум години по нејзината смрт на YouTube е објавена песна која ја пее Салам Реми, а на која гостуваат Нас и Ејми.

Песната се вика “”Find My Love” и би требало да биде објавена на следната компилација на Салам Реми, “Do it for the Culture 2”.

Како што пишуваат странските медиуми, синглот е снимен во 2011. година, непосредно пред смртта на Ејми.

Салам Реми и Ејми работеа на нејзините албуми “Back to Black” и “Frank”.

Веднаш по смртта на Ејми Вајнхаус, нејзиниот постхуман албум “Lioness: Hidden Treasures”, колекција од дотогаш необјавени песни и демо снимки, се најде на врвот на музичките топ-листи во Велика Британија, со највисока продажба во првите 7 дена, пренесува BBC.

https://youtu.be/5Ov-uMTrRf8

Напиши коментар