← НАЗАД НА БОЗА

Погледнете ги најволшебните фустани на светот…

Погледнете ги најволшебните фустани на светот…
288 Читања

Досега, сите ние имавме можност да ги видиме навистина прекрасните креации и фустаните од кои ви застанува здивот.

Вакво нешто сепак не сме виделе. Француската дизајнерка Силви Факон шие фустани од нереални материјали, со неверојатни детали.

Нејзините фустани би доминирале на секоја модна писта, но нема да ги видите таму.

И Пепелашка би и завидела на секоја жена што има среќа да ги носи нејзините креации.

Уверете се сами.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk