← НАЗАД НА БОЗА

Пролетна инспирација: 3 парчиња кои одговараат на секоја фигура

Пролетна инспирација: 3 парчиња кои одговараат на секоја фигура
204 Читања

Заблескајте во модните комбинации што му стојат на секого!

Иако изгледаме најдобро кога ќе избереме облека за нашиот тип на тело, ние секогаш сакаме да изгледаме убаво за што е можно помалку време.

За да ги олесниме барем некои од типичните женски проблеми за вас, ви претставуваме 3 пролетни парчиња облека што одговараат на секоја фигура.

View this post on Instagram

@nadiaanya__

A post shared by Daily Fashion Inspiration (@luvdenim) on

Бело сако

Овој класик не само што ја истакнува и наједноставната комбинација, туку и ги крие можните маани што нè прават несигурни.

Можете да го носите со се, а изгледа најдобро во класичните комбинации со фармерки и некои интересни чевли или патики.

Фустан-кошула

Речиси сè изгледа подобро со ремен околу половината и затоа не можете да направите грешка со струкиран фустан кој убаво паѓа врз колковите.

Исто така, ако има копчиња на градите, лесно можете да ја прилагодите големината на деколтето според вашите гради.

View this post on Instagram

Cool streetstyle

A post shared by Inspirations magazine (@inspirations_closet) on

Кратка тексас јакна

Иако огромните тексас јакни имаат различни стилски придобивки, понекогаш им недостасува мала структура.

За промена, пробајте да го комбинирате вашиот нов пролетен фустан со пократка тексас јакна која ќе ја нагласи вашата фигура, наместо да ја „удави“.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk