Убавина

Пролетни beauty трендови кои доминираат на Instagram

Откриваме четири трендови кои треба да ги испробате.

Иако започна највозбудливиот моден месец од сезоната и уживаме во модните комбинации од улиците на Копенхаген и Стокхолм, а наскоро и во Њујорк, покрај модната инспирација на Instagram, веќе откривме неколку нови пролетни трендови од светот на убавината.

Иако скандинавските трендсетерки најчесто ќе ги видите во едноставни изданија со минимална шминка и едноставни фризури, неколку девојки на Instagram кои ги обожаваме се издвојуваат со нивните необични изданија кога станува збор за шминка и веруваме дека во следните месеци се почесто ќе ги гледаме овие трендови.

За вас издвоивме четири едноставни трендови кои можете да ги испробате во секојдневниот живот со било која модна комбинација, откријте повеќе подолу.

Светкави сенки за очи

https://www.instagram.com/p/BsA_nbNjpuS/?utm_source=ig_embed

Зелен лак за нокти

Шарени сенки за очи

Сјајна кожа

View this post on Instagram

stealing style notes from jane fonda 🤸🏻‍♀️

A post shared by Olivia Lopez (@oliviavlopez) on

View this post on Instagram

🐩

A post shared by Sylvie Mus (@sylviemus_) on

Напиши коментар