← НАЗАД НА БОЗА

Пролетно издание: 7 модели на чевли кои мора да ги имате оваа пролет

Пролетно издание: 7 модели на чевли кои мора да ги имате оваа пролет
246 Читања

Времето конечно се подобри, надвор сè мириса на пролет, а продавниците веќе ги изложија цветните фустани, мокасините, па дури и сандалите!

Сега е вистинското време да излезете од длабоките и дебели чизми и да ги ставите во ормарот до следната сезона.

Конечно дојде убавото време и моментот да бидете креативни во изборот на вашите лесни пролетни чевли.

Ако сеуште ви е рано за салонки и мокасини, бајкер чизмите се дефинитивно тренди парче, како и масивните патики.

Модните експерти велат дека сите жени со стил ќе носат модели на чевли слични на овие:

Сребрени салонки

Чевли со пердуви

Бајкерски чизми

Чевли со невообичаени потпетици

Платформа од напред

Масивни патики

Необични патики и мокасини

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk