Новости

Роберт Де Ниро и Ал Пачино рамо до рамо: Актерите легенди ги воодушевија сите присутни кога се појавија заедно на сцената за време на церемонијата на доделувањето на наградите!

Роберт и Ал глумеле заедно во култните филмови како “Heat”, “Godfather 2” и “Righteous Kill”.

Роберт Де Ниро и Ал Пачино уште еднаш се најдоа рамо до рамо и ги изненадија сите кога се појавија заедно на сцената на престижното доделување на наградите “American Icon Awards” во еден хотел во Калифорнија.

Двете актерски легенди излегоа на сцената, а потоа Ал го фати Роберт за половината, кој одржа говор во чест на неговиот пријател и ја воодушеви публиката.

Роберт се појави во сина кошула и црн костум, додека Пачино избра смокинг за оваа пригода.

Двајца блиски пријатели се избакнаа, а не недостасуваше ниту хумор, па на сцената разменуваа хумористични коментари кои ги насмеаа и ги забавија сите присутни.

– Тоа ме разбуди. Тоа е одлично! – изјави Ал за BCC во врска со неговата награда.

Напиши коментар