Sweet Home

РУСКИ СТАН ЗА КОЈ СОНУВА СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО: погледнете го раскошниот дом со најубави бои

Дали вака го замислувате идеалниот семеен стан?

Ако замисуваме како изгледа совршенството на современо уредениот стан, тогаш руските дизајнери, нашите мисли ги претворија во ремек-дело.

Руското дизајнерско студио „Своја“ од едноставен дуплекс создаде вистинско семејно гнездо. Белата боја го отвора просторот во секоја соба, а додавањето на сина и црна создава чувство на топлина.

Едноставната дневна соба со аголна гарнитура е совршено место за семејно собирање. Од дневната соба се поминува во трпезаријата и кујната, кои имаат доза на елеганција и совршена хармонија на бела боја и боја на дрво.

Во иста нијанса се и модерните скали, а посебен ефект остава уникатниот лустер. Спалната соба е украсена во топли бои, додека темните нијанси и интересни плочки од различни бои ја направија бањата да изгледа како идеална просторија за спа третман.

На првиот спрат се наоѓа и мини-дневната соба, но она што особено возбудува е нежната бебешка соба. Без премногу играчки и јаки бои, оваа специјална детска соба потсетува на минималистички стил со допир на совршена елеганција.

И покрај тоа што изгледа премногу едноставно, пердувот на ѕидот ја разбива монотонијата и потсетува дека тоа е соба за радост и фантазирање.

Напиши коментар