← НАЗАД НА БОЗА

Рустикална куќа полна со луксуз: преубава куќа во која доминирана дрвото

Рустикална куќа полна со луксуз: преубава куќа во која доминирана дрвото
132 Читања

Рустикален стил со кој доминира дрвото и е обоен со луксуз и комфор!

Британскиот продуцент Тим Вонакот го продава својот луксузен имот во Западен Сасекс, проценет на 2,7 милиони фунти.

Тоа е луксузен дом со рустикален стил идеално вграден во природна средина.

Домот е опремен со многу дрво од една страна, и парчиња мебел кои се модерни и луксузни од друга, како што се тапацирани елементи.

Овој дом со години бил совршена основа за неговата телевизиска работа.

Куќата располага со четири спални и луксузна дневна соба на долниот спрат.

Топлината на внатрешноста не само што обезбедува широка употреба на дрво, туку и добар избор на ткаенини во огнено црвени тонови и со етно мотиви, како што се килимите.

Стилски овој дом најпрецизно ќе се опише како рустичен – сепак, тој е исклучително функционален и луксузен, бидејќи е модерно опремен, што најдобро се гледа по професионалната кујна.

Природното опкружување го поддржува ова фундаментално искуство на убавината на живеењето во хармоничен амбиент и со традиционални вредности.

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk