← НАЗАД НА БОЗА

Секое утро ист оброк кој ви гарантира месечeн губиток од пет килограми

Секое утро ист оброк кој ви гарантира месечeн губиток од пет килограми
109 Читања

Најдобро од сè е што овој оброк е корисен за целото тело.

Губитокот на килограмите на здрав начин, а со помош на диета, обично подразбира значително откажување, како и задолжително гладување.

Сепак, во морето на диети, по тони прочитани брзи, ветувачки и од оние наједноставните, на крајот, бројот на оние кои се продуктивни се сведени на минимум.

Зошто оваа диета е една од нив, многу е едноставно: тајната е во состојките што ја активираат работата на метаболизмот, како и во фактот дека тоа е првиот оброк во текот на денот.

Покрај здравото намалување на килограмите, не постојат „неверојатни“ резултати како кога ќе загубите десет килограми за пет дена, има и некои други придобивки од комбинирањето на овие состојки од кои се подготвува појадокот.

Безусловно го решава проблемот со мрзливите црева и запекот, ги согорува мастите и ја нормализира тежината.

По еден месец од конзумирањето на оваа мешавина, лесно ќе изгубите 3 до 5 килограми прекумерна тежина.

Тенот, косата и ноктите стануваат здрави и убави, а стомакот полека ќе се израмни.

За да го подготвите овој појадок ќе ви требаат:

300 ml кефир (или безмасен јогурт)

2 лажици овесни снегулки

1 лажичка мелено ленено семе

1 лажичка какао во прав

5-7 суви сливи

Подготовка:

Појадокот се подготвува во вечерните часови за следниот ден.

Сувите сливи прелејте ги со малку вода што врие (100 ml). Покријте и оставете 5-10 минути.

За ова време ставете во чинија овес, лен и какао. Додадете кефир и добро измешајте се заедно.

Ситно исецкајте ги набабрените сливи (може да користите блендер додека не добиете „пире“ или супер сецко) и додадете ја на претходната мешавина.

Добро измешајте и оставете го садот во фрижидер.

Наутро извадете го и уживајте во здравиот и вкусен појадок.

Резултатите наскоро ќе бидат видливи.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk