← НАЗАД НА БОЗА

Семејството не е важно, семејството е сè!

Семејството не е важно, семејството е сè!
112 Читања

Прочитајте. И споделете со оние што ги сакате. Денес е вистинскиот ден за такво нешто.

Ви ги носиме најубавите цитати за семејната љубов. Прочитајте, запомнете … и сетете се на нив следниот пат кога еден од вашите најблиски ќе ве вознемири.

„Најважните нешта на светот се семејството и љубовта“, вели Џон Вуден.

„Среќно семејство е рај во кој пристигнувате порано“, Џорџ Бернард Шо.

„Многу нешта можат да не променат, но започнуваме и завршуваме со семејството“, Ентони Брент.

„Семејството е ремек-дело на природата“, Џорџ Сантајана.

„Одите низ животот прашувајќи се за што всушност се работи, но на крајот сфаќате дека сè е во семејството“, Род Стјуарт.

„Не можете да го изберете семејството, тоа е дар од Бога за вас, како што сте вие Божји дар за нив“, Дезмонд Туту.

„Семејството е компас што нè води. Инспирација за достигнување на незамисливи височини и утеха кога повремено паѓаме“, Бред Анри.

„Семејството не е важно, семејството е сè“, Мајкл Џ. Фокс.

„Семејството е врска со минатото и мост кон иднината“, Алекс Хејли.

„Семејството значи дека никој нема да биде оставен и  заборавен“, Џорџ Бернард Шоу.

„Семејството е појас за спасување во бурното море на животот“, Џеј Кеј Роулинг.

„Силата на семејството, како и силата на војската, се темели на лојалноста на нејзините членови“, Марио Пузо.

„Кога сè оди по ѓаволите, тука е семејството“.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk