← НАЗАД НА БОЗА

Сепак нема да се пензионира!

Сепак нема да се пензионира!
190 Читања

Анџелина Џоли најави нов проект – „Сите оние кои ја сакаат мојата смрт“!

Оскаровката Анџелина Џоли снима нов филм, иако претходно најавувала дека нема да се појави пред камерата по “Maleficent 2”.

Тоа е филмот од книгата „Сите оние кои сакаат мојата смрт“ од Мајкл Корите.

Во книгата, еден тинејџер е сведок на брутално убиство и го праќаат во програма за заштита на сведоци, сместен во камп за преживување во тешки услови.

Сè уште не е познато која улога ќе ја толкува оскаровката, која претходно изјави дека сака да се посвети на режијата.

Снимањето на филмот започнува во мај, а премиерата треба да биде следната година, кога вториот дел од филмот “Maleficent” ќе пристигне во кината.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk