← НАЗАД НА БОЗА

Сите бои на пролетта во новата DeLight колекција на одела

Сите бои на пролетта во новата DeLight колекција на одела
176 Читања

Со првата овогодинешна кампања, чие заштитно лице е познатата колумнистка и писателка Андреа Андраси, DeLight  ја претставува нова колекција на одела која сигурно ќе ги воодушеви сите fashion-истки и сите деловни жени оваа пролет кои сакаат да бидат забележани.

Класично, безвременско парче како што е деловното одело во верзијата на DeLight станува “it” парче на сезоната.

Не е важно дали вашиот избор е лимон жолта, црвена, виолетова, розева или елегантно бела, ова одело гарантира дека ќе бидете забележани.

Изработени од природни материјали како што се ладна волна, памук, лен и свила кои се идеални за топлите пролетни денови и вечерните часови, а кроевите ги истакнуваат облините, ја нагласуваат женската фигура и му даваат слобода на женското тело.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk