← НАЗАД НА БОЗА

Сламен шешир – детаљ кој го најавува летото

Сламен шешир – детаљ кој го најавува летото
100 Читања

Иако не е лето, тука се сончевите денови, а за нашите омилени летни детали, не мораме да го чекаме официјалниот почеток на летото, сламените шешири се додаток кој веќе ги краси модните комбинации на многу it девојки.

Со оглед на тоа дека оваа сезона се појавија во различни бои, сламените шешири се идеален додаток, за едноставни, дневни комбинации. Особено се носат со долг бохо фустан.

Во исто време шармантен и практичен, ќе му даде гламурозен момент, на секој наш outfit.

Оваа сезона, шеширите се украсени со свилени марами, кои им даваат посебна женствена и софистицирана нота, со која секогаш ќе изгледате како да доаѓате од улиците на романтичниот Париз.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk