← НАЗАД НА БОЗА

Со природен третман до густи веѓи

Со природен третман до густи веѓи
227 Читања

Совршените веѓи нека бидат вистинска декорација на вашиот изглед на денот на венчавка.

Не треба да одите на скапи третмани за тетовирање и исцртување на веѓи за да заблескате на вашата свадба.

Ако веѓите со текот на времето ви се истенчиле, го изгубиле обликот и формата, ќе се воодушевите со ова решение кое доаѓа од природата.

Покрај веѓите, рецептот е исто така ефикасен и за трепките, кои исчезнуваат како резултат на прекумерна употреба на маскара, виткач за трепки и поради неостранување на шминката.

Рецепт за густи веѓи и трепки

Базата на рецептот е рицинусово масло, но поради поуспешен и побрз раст на веѓите и трепките, во него може да додадете некои состојки – чичково или brahmi масло, пантенол и слично.

Во старата маскара (што претходно сте ја измиле) се ставаат и се мешаат овие хранливи состојки. Секоја вечер пред спиење, нанесете ја оваа мешавина на веѓите и трепките.

Рицинусовото, чичковото и брахми маслото содржат хранливи материи кои го стимулираат растот на трепките и веѓите, дури и на најретките места. Пантенолот е исто така одлична состојка која помага да ги обновите веѓите.

Сепак, мора да бидете упорни и по некое време ќе ги видите вистинските резултати.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk