← НАЗАД НА БОЗА

Супер трик како да се исчисти каучот и фотелјите од дамките – брзо и евтино

Супер трик како да се исчисти каучот и фотелјите од дамките – брзо и евтино
161 Читања

Рецептот за ова домашно средство беше објавен од страна на жена на Facebook профилот “Moms Who Clean”. Лесно се прави од четири состојки, а таа тврди дека е фантастично.

Станува збор за мешавина на течност за миење садови, бел оцет, сода бикарбона и топла вода. Сето ова се става во шише со распрскувач, се прска врз дамките на каучот или фотелјите, нежно се протрива со крпа и се суши.

Точните состојки за мешавината:

Лажичка течност за миење на садови, лажица бел оцет, лажичка сода бикарбона, 2,5 дл топла вода.

Погледнете го резултатот од чистењето на каучот – пред и потоа:

Пред

Потоа

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk