← НАЗАД НА БОЗА

ТАЈНAТА НА УБАВИТЕ ИНДИЈКИ: домашна маска и пилинг за нежна кожа и совршено чист тен

ТАЈНAТА НА УБАВИТЕ ИНДИЈКИ: домашна маска и пилинг за нежна кожа и совршено чист тен
183 Читања

Овој препарат ќе ви овозможи беспрекорен тен.

Овој пилинг длабински ја чисти кожата, ги отстранува мртвите клетки и другите нечистотии од површината на кожата, ја стимулира циркулацијата и го спречува создавањето на мозолчиња.

Куркумата во Индија е исто така наречена и жолто злато, бидејќи е еден од најскапоцените и најлековитите зачини во светот.

Рецепт за пилинг

Две лажички куркума измешајте со неколку капки вода и нанесете ги на лицето и вратот. Оставете ги да делуваат 20 минути, а потоа исплакнете со ладна вода.

Жолтата боја на куркума ќе му даде убав сјај на лицето, а по пилингот потребно е добро да се исплакне лицето за да не останат жолти дамки.

Рецепт за маска

Ако сакате маска, додадете половина лажица мед во смесата и наместо вода, користете млеко за да добиете паста. Оставете ја маската на лицето 15 минути, а потоа исплакнете.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk