← НАЗАД НА БОЗА

Top Knot: Trendy фризура која се прави за пет минути и му стои на секого

Top Knot: Trendy фризура која се прави за пет минути и му стои на секого
208 Читања

Една од главните фризури на сезоната пролет-лето 2019. се прави брзо и лесно, ја мазни косата, затегнува лицето, дури и ако е бушава – добро е.

Top Knot пунџата едноставно нема маана.

Фризурата во облик на јазол веќе некое време е популарна и е фризура која ќе ја одбележи сезоната!

Позицијата може да биде на врвот, центарот или дното на главата, но оваа пролет се поместува исклучиво нагоре.

Може да се направи повеќе или помалку уредна, но принципот е сосема ист.

Погледнете го во продолжение видео-туторијалот на Оливија Пиерсон, а за повеќе возбудливи комбинации на #topknot пунџи, погледнете во нашата галерија:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk