Bridal

Тренди венчаници за летната сезона 2019

Од возбудливо модерни и оние кои ја прегрнуваат фигурата до класични princess фустани со А-крој: трендовите на венчаници за летната сезона 2019 година ветуваат голем асотиман и го нудат вистинскиот фустан за секоја невеста.

Ве запознаваме со најжешките дизајнери на претстојната сезона и нивните нови креации.

Значи, сигурно ќе го најдете вашиот апсолутен фустан од соништата што ќе го направи најубавиот ден од вашиот живот незаборавен!

Во летната сезона 2019 година, свадбените фустани се со се поголем избор од кога било досега.

Фустаните со романтичен А-крој остануваат безвременски класик и се претставуваат себеси во многу аспекти – понекогаш чист и многу софистициран, понекогаш прекрасно помпезен со бројни ленти и многу тул како од бајките.

Тие се придружени од модели кои ја гушкаат фигурата со доза на сексипил и casual свадбените фустани со префинети детали кои се совршени за секоја хипи свадба.

Напиши коментар