Sweet Home

Трендови во уредување на ентериерот што ги најдовме на Instagram профилите на нашите омилени трендсетерки

Кои детали ги забележавме во ентериерите на трендсетерките чиј стил обожаваме?

Секој ден пишуваме за парчињата кои секојдневно ги носат нашите омилени трендсетерки, но сигурно забележавте дека добрата фотографија на Instagram често зависи од ентериерот, така што почнавме да ги бараме деталите што ги приметивме во домовите на нашите омилени трендсетерки.

Се разбира, модните трендови во ентериерите се многу поврзани, па забележавме дека земјените тонови доминираат во ормарите, но и во ентериерите, а тука се и невообичаените кадифени парчиња, како и парчињата од трска што ги видовме на ташните и чевлите минатото лето.

Кои се другите трендови во дизајнот на ентериер, ќе забележите подолу.

Суви цвеќиња

View this post on Instagram

« Rivages » the new book of @harrygruyaert 💛

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on

Обоено стакло

Трска

View this post on Instagram

🥐

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Цветни тапети

View this post on Instagram

Guys, totally got this 😂🤔👶🏻 #imscrewed

A post shared by Laura Jackson (@iamlaurajackson) on

Земјени бои

Кадифен мебел

View this post on Instagram

Multitasking 💔 #lottaliinalove

A post shared by 🦋MEDIUM SIZE DADDY🦋 (@lottaliinalove) on

Напиши коментар