Оваа зима црната се качува уште една скала погоре, и покрај тоа што е синоним за елеганција и софистициран изглед, сега станува исклучително предизвикувачка.

Иако сите ние се обидуваме да излеземе од нашата зона на комфор и да носиме што е можно повеќе бои, особено во зима, кога е најлесно да се заборават боите и да се носат само темните и неутрални тонови, понекогаш црните комбинации едноставно ни се најмили.

All black спојот воопшто не мора да биде досаден и едноставен, нашите омилени трендсетерки не уверуваат во тоа од сезона во сезона.

Тајната на добрите црни комбинации е во тоа да се појави барем еден елемент на изненадување, без разлика дали станува збор за необичен материјал, преголеми раменици, интересни кроеви или модни додатоци или накит, особено злато и сребро, кои изгледаат неодоливо со елегантните црни парчиња.

Во продолжение, инспирирајте се од некои од најдобрите all black outfit – и што имавме можност да ги видиме во последно време:

View this post on Instagram

Puss n boots

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere) on

View this post on Instagram

When the party is over #intimissimi #italianlingerie

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on

View this post on Instagram

sometimes she wears #allblack. 🖤 #caminyc

A post shared by Aimee Song (@aimeesong) on

Напиши коментар