Дестинации

Велат дека летото во Тоскана е навистина посебно па најдовме бутик хотел во кој сакаме да отседнеме

Италија е прекрасна земја што не е далеку, а Тоскана е позната како еден од најубавите делови од неа.

Се разбира, ние секогаш сме подготвени за патување, или продолжен викенд. Тридневното бегство од градот и промената на атмосферата значат многу, особено ако одиме на некое прекрасно место каде што сеуште не сме биле.

Вљубени сме во Италија и таа е најчестиот избор за патувања, а овој бутик хотел Монтеверди е прилично добра причина за повторна посета на Тоскана.

 

Замислете средновековно село на врвот на еден рид, без асфалтирани патишта и тротоари, вовлечено во природата со поглед врз полињата со чемпреси и лозја, римски патишта и ѕидови.

Тоа нè води до романтично патување низ безвременската Тоскана која нуди толку многу.

Можете да ги истражите сите патишта, а можете да останете заробени во волшебните концерти, изложби на меѓународни сликари и скулптори, предавања од познати мислители или едноставно гастрономски задоволства кои можете да ги вкусите таму.

Со цел да не се пропушти релаксацијата, постои спа зона во која можете да уживате во третмани и масажи, а можете да се бањате во надворешни кади или загреан внатрешни базени.

 

Вие сте нурнати во светот на вистински мир, релаксација и чистење на духот и телото.

Во прилог на сè што е наведено погоре, и повеќе од доволно за посета, таму можете да организирате свадби, разни прослави или меден месец.

На нас викенд ни е доволен, бидејќи оваа уникатна средина ве поканува да уживате во добро расположение, разговори со вашите сопатници или уживате во длабока тишина.

Напиши коментар