← НАЗАД НА БОЗА

Внимание, внимание! Најефикасниот трик за лупење на млади компири пристигна!

Внимание, внимание! Најефикасниот трик за лупење на млади компири пристигна!
141 Читања

Лупењето на млади компири е многу здодевна работа.

Потребно е многу време, па подготвувањето на нашите омилени јадења од овој зеленчук често ни доаѓа како казна.

Но, што би рекле ако ви презентираме едноставен трик што ќе го забрза процесот на лупење компири и ќе ви овозможи да уживате повеќе во кујната? Звучи како сон, нели? Сега внимателно прочитајте.

За овој трик ќе ви треба нож, но со него нема да ги лупите компирите, туку само нежно ќе ја засечете кората во круг во средината и гответе го зеленчукот на вообичаен начин.

По готвењето, ќе ве чека пријатно изненадување, бидејќи ќе ја отстраните кората за секунда!

Погледнете го видеото и уверете се сами!

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk