← НАЗАД НА БОЗА

Живот на висока пета: Чевли што ќе ги гледаме насекаде во 2019. година

Живот на висока пета: Чевли што ќе ги гледаме насекаде во 2019. година
241 Читања

Модните инфлуенсерки се потполно заљубени во нив, но и ние сме!

Признаваме чевлите ни се слабост.

А ќе се согласите дека купувањето на чевли нуди многу поголемо задоволство од купување на било кое друго модно парче.

Така опсесијата со чевли често не носи до некои помалку познати имиња кои создаваат прекрасни чевли со висококвалитетен дизајн и иновативен изглед.

За вас, избравме четири нови бренда на чевли кои веќе се широко распространети од светските трендсетерки, така што сме сигурни дека оваа година ќе ги гледаме насекаде.

Од минималистички модели изведени од брендовите како што се Sania D’Mina и Idé Fixe, плетените чевли Souliers Martinez за кои претпоставуваме дека ќе бидат еден од главните хитови ова лето, до гламурозните чевли на дизајнерката со романско-јордански корени, Amine Muaddi.

Sania D’Mina

View this post on Instagram

saniadmina.com #saniadmina #walkindmina 💋

A post shared by sania d'mina 💋 (@sania.dmina) on

Souliers Martinez

View this post on Instagram

Sevilla pump in black hand laced leather

A post shared by MARTINEZ (@martinez) on

View this post on Instagram

Campoamor sling back, in white hand laced leather

A post shared by MARTINEZ (@martinez) on

Amina Muaddi

Idee Fixe

View this post on Instagram

🎀 LEA in 🍇 #ideefixeshoes

A post shared by idée fixe (@idee.fixe) on

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk