Убавина

3 ДЕКОРАЦИИ ЗА КОСА ЗА 2020 година: детали за пунџа или опашка што ќе ве воодушеват

Најлесен и најевтин начин за брзо освежување на изгледот и фризурата е да изберете нов детаљ за коса.

Тековната сезона нуди големи можности во овој поглед, затоа што некои детали се во тренд, а вие веќе ги имате некаде во заборавените несесери.

Воедно, стилистите предлагаат да користиме накит за украсување на косата. Затоа, не жалете ги старите бисерни ѓердани, разнижете ги и украсете ја вашата фризура.

Ви претставуваме три опции.

1. ДЕКОРАТИВЕН СТЕГАЧ

Првата опција е декоративен стегач – ластик обложен со ткаенина со контрастна боја. Ако сте русокоса, слободно изберете го црниот стегач и тоа со што е можно поширока и подолга ткаенина.

2. НАКИТ ЗА КОЊСКА ОПАШКА

Коњската опашка е крајно модерна. Украсете ја со низа од циркони или бисери.

3. ПЕРЛИ ЗА КОСА

Перлите се преселија од џемперите и блузите на косата. Тие се особено популарни на бохо пунџите.

Напиши коментар