Убавина

43 најдобри дизајни за нокти за есен 2020 година

Тикви, зачини и сè што е убаво.


Дали барате некаква инспирација за вашиот есенски маникир? Најдобрите дизајни за есенски нокти се карактеризираат со сè, од пријатни тикви, духови кои се насмевнуваат и ситни лисици до шари од коски од риби и ленти инспирирани од Барбери. Значи, сега кога точно ги утврдивте омилените бои за есенски лак, време е да размислите кои дизајни ќе ги испробате оваа сезона. \ Како што се рече, напред, заокруживме 43 од нашите апсолутни омилени дизајни на есенски нокти, вклучувајќи ги трендовите за Денот на благодарноста и Ноќта на вештерките, што можете да ги носите долго по завршувањето на сезоната, зошто да не? Сите можности нè тераат да посакаме да есен во текот на целата година.

1. Бакарни акценти


2. Пеење на дожд


3. Зачин од тиква


4. Карирана тиква


5. Уметност за нокти со јаболка

Повеќе може да погледнете на следниот линк.

Напиши коментар