Новости

Андреа Бочели во живо „ONLINE“ од познатата Миланска катедрала!

Познатиот италијански тенор, Андреа Бочели, ќе изведе во живо „онлајн“ изведба на познатата катедрала во Милано во недела, на 12 април, на католички Велигден.

Поради пандемијата, катедралата е затворена и нејзините врати ќе бидат отворени особено само за Бочели, кој на овој начин сака да испрати „љубов, здравје и надеж“ во Италија во овие тешки моменти.

Покрај Бочели, во катедралата ќе настапи и органистот од катедралата во Милано, Емануел Вијанели, а заедно ќе настапат со „Аве Марија“ и „Санкт Марија“.

Шоуто ќе се емитува во живо на неговиот канал на „Јутјуб“. Италија е една од земјите најпогодени од вирусот, со околу 900 луѓе загинати за само еден ден.

Напиши коментар