Убавина

Дајте и ја потребната нега на вашата кожа

Со над 280 награди и прво место на списокот со најпродавани козметики во Амазон, „Bio-Oil“ се смета за еден од омилените светски производи за нега на кожата.

Првично формулирани за лекување на лузни и стрии Био-масло може да се користи секој ден за одржување на здрава и зрачна кожа. Био-маслото е комбинација на природни состојки како масла од камилица, лаванда, календула и рузмарин, како и витамини А и Е.

Револуционерна состојка на овој производ е PurCellin Oil which, која придонесува за апсорпција на природните компоненти и ја менува конзистентноста на маслото, правејќи го био-маснлото мрсно и лесно применливо. Во рутина за дневна нега, Bio-Oil ја прави кожата зрачна, здрава и хидрирана.

Bio-Oil исто така неодамна го воведе својот нов производ – гелот за био-масло за сува кожа, развиен за да овозможи хидратација и елиминација на сите непријатни карактеристики на екстремно сувата кожа. Студениот ветер и сувиот воздух можат да ја намалат влажноста на кожата, да ја отстранат нејзината природна заштитна бариера и да предизвикаат иритација.

Благодарение на својата револуционерна текстура, гелот за био-масло за сува кожа создава заштитен слој кој спречува губење на влагата, длабоко ја храни и помага вашата кожа да остане хидрирана. Со само 3% вода, оваа моќна формулација базирана на нафта комбинира путер од шеа и навлажнувачи како што се глицерин и уреа, заедно со смирувачки состојки како што е витамин Б3 за извонредни навлажнувачки резултати, со нежна и мазна кожа.

Напиши коментар