Убавина

Десет сакани парфеми со долготраен мирис кои не се (пре)силни

Еден добар парфем секогаш го разубавува денот.

Дали барате парфем или тоалетна вода чиј мирис е постојан и трае цел ден, а сепак е нежен доволно за пролетните и летните денови?

Ние ви нудиме десет популарни мириси кои се токму тоа – постојани и нежни.

Versace ‘Bright Crystal’
Yves Saint Laurent ‘Libre’
Bvlgari ‘Omnia’
Thierry Mugler ‘Alien’
Dolce & Gabbana ‘Light Blue’
Avon ‘Far Away’
Carolina Herrera ‘Good Girl’
Lancome ‘La Vie Est Belle’
Chloe ‘Nomade’
Chanel ‘Coco Mademoiselle Eau De Parfum’

Напиши коментар