ШоуБиз

Ѓоковиќ и сопругата ја објавија веста во прегратка, еве за што се работи!

Следеше аплауз!

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена започнаа нов предизвик на социјалните медиуми. Тие во прегратка објаснија за што станува збор, а така дадоа сè од себе за да им ја олеснат изолацијата на сите.

“Среќен Велигден на сите што слават денес. Во пресрет на Православниот Велигден, Јелена и јас решивме да ве поканиме да пробате јога акробација со партнерот, детето, родителот или некој со кој го поминувате времето. Малку домашна активност нема да боли. И веруваме дека ќе биде забавно“ рекоа тие, а потоа ја демонстрираа акробацијата во видеото подолу.

View this post on Instagram

Happy Easter everyone! Awaiting our Orthodox Christian Easter to arrive with plenty of time for new challenges 🤔… @jelenadjokovicndf and I decided to challenge you guys and our @novakfoundation community to try this acro yoga position this week with a partner- spouse, kids, roommate, sibling, parents, coach, whoever you’re staying at home with that‘s up for it 😏😬🤪 Keep your cores strong and your backs safe. Show us what you’ve got 💪🏼 @rogerfederer @rafaelnadal @stefanostsitsipas98 @medwed33 @karenkhachanov @fabiofogna @cristiano @leomessi @_rl9 @ivanaspanovic @willsmith @stanwawrinka85 @andymurray @nemanjamatic @lukamodric10 @giannis_an34 @kingjames @tombrady @lukadoncic @boban @simonebiles @aleksandar.atanasijevic__14 @thehughjackman @iamgaelmonfils @matberrettini @andriyshevchenko @paulpogba @usainbolt👏🏼👏🏼 – Срећан Ускрс свима који данас славе. У ишчекивању православног Ускрса Јелена и ја смо одлучили да вас позовемо да пробате Јога акробацију у пару са партнером,дететом,родитељем или са ким год проводите време 🤗 Мало кућне активности неће шкодити. А верујем да ће вам бити забавно 😃 #acroyoga #healthyathome #happyeaster #nolefam #NDFacroyogachallenge

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Напиши коментар