Мојата кујна

Гуакамоле

Состојки
3 авокада – излупени
1 лимета
1 лажичка сол  
½ чаша исецкан кромид  
3 лажици сецкан свеж магдонос  
2 домати, исечени  
1 лажичка мелен лук  
Бибер (по желба)

Напиши коментар