ШоуБиз

Ирина Шајк зборуваше за прв пат по раскинувањето со Бредли: „Се распаѓам“

Иако драмата околу распадот на врската на 45-годишната Бредли Купер и неговата поранешна партнерка, рускиот супермодел Ирина Шајк, конечно се проби и таа сега реши да ги открие деталите за нивната врска, за прв пат по љубоцниот „бродолом“ на аферата со овој прилично поранешна двојка. Во интервју за британскиот „Vouge“, оваа 34-годишна жена, која ретко зборува за детали од нејзиниот приватен живот, се осврна на нејзината четиригодишна врска со актерот и откри како живее по прекинувањето.

View this post on Instagram

Day 1

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

„Сметам дека во сите добри врски на површината ги изнесуваш своите најдобри и најлоши страни – тоа е едноставно во природата на човечкото суштество. Двајца одлични луѓе не треба да создаваат добри односи заедно“, рече таа, додавајќи „Мислам дека и двајцата сме многу среќни што имавме можност да го доживееме она што го поминавме едни со други. Животот по „Б“ е нешто сосем различно и ново”. Но, таа емотивно призна, има денови кога таа „се бори“ со целата ситуација. „Тешко ми е да ја балансирам улогата на самохрана мајка и вработена жена. Верувај ми, има денови кога се будам и размислувам: „О Боже мој, не знам што да правам, се распаѓам“.

Потсетуваме, парот ја прекина својата врска по четири години и заедно се грижат за својата двегодишна ќерка Леа. Имаше бројни шпекулации за причината за паузата, и сето тоа започна со сомнежи за неверство на актерот, поради неговата интимна врска со пејачката а воедно и актерката, 33-годишната Лејди Гага. Се чини дека и покрај многуте гласини, актерот и манекенката сепак успеаја да останат во пријателски односи и да решат сè мирно.

Напиши коментар