Sweet Home

ИТАЛИЈАНСКИ НАЧИН НА ЖИВОТ НА ОТВОРЕНО

Полна со карактер и елеганција, колекцијата Lifescape на брендот Minotti ни ветува живот на отворено исполнето со удобност, квалитет и естетика…

Дизајнирани со цел, сите парчиња од колекцијата се надополнуваат едни со други, а во исто време се истакнуваат со нивните посебни детали, софистициран дизајн, завршетоци и текстура.

Покрај тоа, новата серија на менито на Minotti може да се комбинира и меша со други модели без многу проблеми.

Вистински пример за тоа е системот за седење Флорида, дизајниран од Родолфо Дордони, кој има деликатни геометриски линии, модуларност и многу удобност.

Марсио Коган од студиото mk27 пред две години го дизајнираше системот за модуларно седење Quadrado, со нови парчиња – двојна софа, фотелја и трпезариска маса кои беа лансирани една година подоцна.

Модулите за седење може да се комбинираат, додека лебдечките бази од тиково дрво, потпирачите за грб и меките перници ја прават оваа серија совршено добредојдена.

Серијата Ривера, исто така потпишана од Родолфо Дордони, нуди уживање во ретро софистициран изглед. Многу внимание на деталите и природните материјали се главните карактеристики на сите овие парчиња, со ткаени детали кои се совршено примамливи.

Серијата Ривера содржи мебел за седење, масички за кафе и многу други додатоци.

Паметен избор за помали простори, серијалот Tape Cord, нуди компактен дизајн со совршени пропорции.

Оваа група на мебел и додатоци е идеална за создавање релаксирачка атмосфера во станбени и трговски средини.

Секое парче содржи лајтмотив на колекцијата – бронзена метална лента, со која ногарките се поврзани со мебелот.

Напиши коментар