Новости

Кајли Џенер само што купи палата од 36,5 милиони долари

Додека градските жители се заглавени во апартмани во една спална соба и добротворни фондации се трудат за донации среде пандемијата, Кајли Џенер е тука, фрлајќи милиони на нова палата. Точно, Кајли е милијардер, така што трошење неколку милиони веројатно не е најголема зделка за неа, но сепак, не е најдобрата опција во моментов!

Според „People“, комплетно новата палата е во „ексклузивното соседство во Лос Анџелес од Холмби Хилс“ и има седум спални соби, 14 купатила, 20 места за паркирање, а имотот е 0,83 хектари. Првично беше наведена на 55 милиони долари, па Кајли доби „огромен попуст“, купувајќи го за 36,5 милиони долари.

Напиши коментар