Убавина

Култни и обожувани: Пет маскари на кои жените се враќаат дури и по децении

Добрата маскара прави чуда за целокупниот изглед.

Многу жени би избрале маскара, доколку би морале да изберат само еден козметички производ што би им бил дозволен да го користат до крајот на животот.

Маскарата е додаток во козметичката торбичка што ги прави нашите трепки да изгледаат подолги, подебели, поубави …

Покрај тоа, благодарение на убавите трепки, дополнително се потенцира убавината на очите, а многу често, остатокот од шминката станува скоро ирелевантен.

Маскарата е чудотворец кој може да направи чудо за нашите трепки, очи и поглед по само неколку моменти и потези.

Затоа многу жени прават посебен напор да ја пронајдат најдобрата опција за себе.

Понудата на маскари на пазарот е навистина широка, а потрагата по идеалната може да се обележи со обиди и неуспеси.

Сепак, постојат некои маскари на кои жените се секогаш среќни да се вратат, дури и по децении.

Издвоивме пет од нив кои имаат култен статус во светот на убавината.

Lancome Hypnose
Max Factor 2000 calorie
Dior Diorshow
L’Oréal Paris Voluminous Original
Maybelline Great Lash 

Напиши коментар