Cafe Del Mar

Најдобрите песни за тренинг кои дополнително ќе ве мотивираат

Без разлика дали сте од оние кои трчаат или подигнуваат тегови, ова се најдобрите песни за тренинг кои ќе ви дадат дополнителна енергија

Нема ништо како чувството кога после долго време на мирување се подготвувате за првото трчање по стазата, поставувајќи го интервалот на спринт, ставате нов пар на ракавици за бокс или оние за кревање на тешки тегови.

Ова се моментите кога навистина ви се потребни најдобри песни за тренинг, најдобри албуми и плејлисти кои многу брзо ќе ви донесат енергија „од нула до 60“.

Што е подобро од совршена песна?

Цела play листа од нив исполнета со сите најдобри песни за вежбање што можете да ја користите скоро за секој тренинг.

Што ќе најдете на нашата листа:

Многу Канје Вест затоа што, момчето, знае да ја загрее просторијата. Плус уште неколку песни за вежбање од хип-хоп артисти и рапери. Авичи, исто така, ќе ви го зголеми срцевиот ритам.

Ќе останете загреани и мотивирани да работите до крај, кога Сиа ќе ја пее The Greatest, затоа што ништо не е поважно од моментот кога сте направиле одличен тренинг.

Оваа едночасовна листа на песни треба да ги опфати повеќето ваши вежби.

А сега, што чекате, време е за тренинг и нашата play листа.

Најдобри песни за тренинг:

 • DJ Turn It Up — Yellow Claw
 • X Gon’ Give It To Ya — DMX
 • Remember the Name — Fort Minor (feat. Styles of Beyond)
 • POWER — Kanye West
 • Bring Em Out — T.I.
 • Ni**as in Paris — JAY-Z and Kanye West
 • ‘Till I Collapse — Eminem and Nate Dogg
 • All the Way Up — Fat Joe and Remy Ma (feat. French Montana and Infared)
 • Jungle — X Ambassadors and Jamie N Commons
 • Black Skinhead — Kanye West
 • Stronger — Kanye West
 • Heads Will Roll — Yeah Yeah Yeahs
 • Levels – Radio Edit — Avicii
 • The Greatest — Sia and Kendrick Lamar

Напиши коментар