Дестинации

Најдобрите виртуелни тури кои ќе ви помогнат да ја победи досадата

The Natural History Museum
Истражете ја изложбата „Фотограф на годината“ од „Дивиот свет“ или придружете се на раскажувачот Сер Дејвид Атенборо, додека ве носи на турнејата во големата сала Хинтце, во која се наоѓа познатиот 25-метарски скелет на китови, суспендиран од таванот. Одете на веб-страницата на Музејот за природна историја за да го видите целиот список на нивните неверојатни виртуелни тури.

Disneyland Paris
Дизниленд Париз Доколку сакате да виртуелно патување во Дизниленд Париз, ве покриевме. Додека Дизни не нуди бесплатни турнеи, fansубителите на Дизни од целиот свет споделуваат многу неверојатни снимки на ЈуТјуб што ќе ве натера да се чувствувате како да возите Голема громот од планината од предното седиште.

The British Library’s Harry Potter: A History Of Magic exhibition
Фановите на Хари Потер можат да се потопат во книги, ракописи и волшебни предмети од изложбата „Хари Потер: Историја на магијата“, која за прв пат се отвори во Британската библиотека во 2017 година. Упатете се на „Гугл уметност и култура“ за да доживеете попрскување на ХП магијата од дома .

Напиши коментар