Убавина

Најважните beauty трендови за лето 2020 година

За време на високите температури, ќе си поиграме со различни бои на шминка.

Ќе преовладуваат весели нијанси и необични техники, а што е најважно, најважните трендови ќе бидат со лесна текстура, што нема да ви пречи за време на жешките денови.

Додека некој едноставно го обожава летото, некои не можат да издржат високи температури, но едно е сигурно: апсолутно секој ја сака летната шминка.

Секогаш е весела, свежа и сјајна, а со оглед на тоа што ќе добиете тен, потребна ви е минимална шминка за да изгледате одлично!

Погледнете ги главните трендови за убавина за да откриете што е во мода за претстојното лето.

Изразено розови усни

Оставете го црвениот кармин за есен! Летото бара розов кармин со боја на лубеница. Фиксирајте го со пудра за да ја продолжите неговата трајност. И не плашете се да додадете розови нијанси на очните капаци, образите. Нема да биде излишно!

Тенка линија ајлајнер

Сè што ви треба е ајлајнер со мека текстура и мала четка. Се препорачува да го нанесете производот кон слепоочниците за да постигнете ефект како мачка.

Волумен на веѓите

Посебен тренд кој оживеа неодамна, а така ќе биде и ова лето. Радоста на жените лежи во фактот дека на никој повеќе не му треба молив или сенка на веѓите. Сè што треба да направите е да ги исчеткате веѓите нагоре и да ги поправите со проѕирен гел.

Розово руменило

Ако природата ви дала природна руменило – радувајте се! Ова е еден од летните трендови. Ако не, тогаш вооружете се со голема мека четка и нанесете ладна розово руменило на образите.

Ефект на влажна кожа

Влажната кожа не е нов тренд, а многумина веќе го обожаваат. Ова може да го постигнете со помош на сјаен прајмер под тонизираната основата, и се разбира, хајлајтерот. Ако вашата кожа е склона кон мастење и се грижите дека овој тренд не е за вас, обидете се со сув хајлајтер.

Напиши коментар