Убавина

НАПРАВЕТЕ ГЕЛ КОЈ ГО ОТСТРАНУВА ЦЕЛУЛИТОТ: Направете го во два чекори

Не само што овој домашен ексфолијатор ги отстранува масните наслаги и го елиминира дури и најтврдокорниот целулит, туку ја прави и кожата беспрекорна.

За да го направите, потребни ви се само неколку намирници и една шолја кафе.

Значи, талогот од кафето измешајте го со кокосово масло, а потоа и со масло од цимет, додадете крупен шеќер во смесата и пилингот е подготвен, а може да трае и една година ако го чувате во фрижидер.

Можете да додадете и ѓумбир за посилен ефект на овој чудотворен препарат.

Напиши коментар