Sweet Home

Не знаете како да го дизајнирате просторот?

Потпрете се на вашиот зодијак. Како да се организира просторот во кој живеете не е лесна одлука, но за некои, уредувањето на просторот за живеење ќе го олесни овие опции „прилагодени“ на хороскопски знак.

Овен

Овните обично избираат примарни бои, па домот честопати ќе личи на палата. Иако можеби не купувате во моментов, разни трендови и парчиња мебел се достапни на интернет, но не претерувајте. За овој знак нема „една одлука“ и нивна одлика е прекумерност. Во се ќе додадат луксуз и сјај.

Бик

Бидејќи се познати по тоа што лежат во кревет со часови и ја земаат удобноста како нивен приоритет, најдобро е да уредат со смирувачки бои како светло сина, сива или полесни нијанси на крем, и да ги полнат орманите и секој агол од собата со мирисот на нивниот заштитен знак – јаболка.

Близнаци

Прегрнете ја својата немирна природа и стремете се за уникатно уреден простор со живописни теми. Птиците и пеперутките се поврзуваат со вашата природа, а жолтата е бојата што ве прави среќни.

Рак

Морето и месечината ве фасцинираат, тие се наметнуваат себеси на секоја тема и тие многу влијаат врз вас бидејќи тие се симболи на вашиот знак. Направете го местото каде што ќе останете најдолго да биде со акцент на нијанси на морска сина боја, а идеално би се вклопило со голем прозорец свртен кон небото за да можете да го гледате зголемувањето на месечината.

Лав

Уживате во погледот на тоалетната маса за шминкање и ги обожавате големите огледала и луксузни додатоци. Вашата личност е таква што ви треба околина што издвојува самодоверба и носи допир на гламур во вашиот живот.

Девица

Смирени, природни и минималистички детали- ова се одликите што ги барате од предметите во вашето непосредно опкружување. Природната светлина и воздух се предност каде седите и читате книги, се опуштате или спиете. Не го толерирате нередот.

Вага

Она што е важно за Вага е дека има простор само за забава во животот, каде што можат да направи што сака. За ова и е потребен повеќенаменски простор кој исто така ќе има модерен декор во неутрални, релаксирачки тонови.

Скорпија

Внесете светлина, растенија и впечаток на природата во просторот и распоредете го како да сте во куќа на дрво или во викендичка во средина на шума.

Јарец

Вие сте љубител на традицијата и удобноста, а претпочитате конзервативен стил, па така ќе го украсите вашиот дом со темно дрво и минимално осветлување и парчиња антички мебел.

Водолија

Просторот во поткровјето е совршен за Водолиите на кои им е потребен поглед на светот, како и многу светлина и воздух што се неопходни за припадниците на овој малку „откачен“ хороскопски знак.

Риба

Ако би можеле да живеете во мала куќа на периферија, би се преселиле таму затоа што обожавате сè старомодно, гроздобер и романтика во вашата околина. Вие би сакале да живеете во некое друго време.

Напиши коментар