Убавина

Нокти со влажен сјај: Тренд создаден за топлите пролетни и летни денови

Салоните за убавина повторно ќе работат, па затоа размислуваме каков тренди маникир би можел да ги разубави ноктите.

Што е со ноктите со ефект на влажен сјај?

Меѓу многуте идеи за маникири оваа пролет и лето, особено бевме импресионирани од трендот на лакирање со лакови со висок сјај.

На овој начин, ноктите имаат неодолив сјај како огледало и изгледаат многу женствено, рафинирано и привлечно.

Ќе изгледаат одлично во класични неутрални нијанси, а ако барате нешто похрабар изглед, има и силни розови и силни тиркизни нијанси кои потсетуваат на море, одмор и безгрижно лето.

Погледнете сами во нашиот избор на фотографии и веруваме дека ќе се согласите дека ноктите со влажен сјај се тренд создаден за жешки пролетни и летни денови.

Напиши коментар