Дестинации

НОВ ЛУКСУЗЕН MANDARIN ORIENTAL ХОТЕЛ ВО МАРАКЕШ

Како што добро знаете, сите хотели Mandarin Oriental им нудат на своите гости неверојатни и уникатни искуства…

Меѓу нив е секако Mandarin Oriental, Маракеш, лоциран во Мароко, што ќе ги воодушеви своите посетители со новиот пакет Spa Retreat.

Во совршено мирна атмосфера на ова одморалиште, гостите можат да се релаксираат и одморат, со специјални велнес програми кои вклучуваат личен тренинг, колективни јога сесии, марокански третмани за лице и тело, како и персонализирани масажи, дизајнирани за да го опуштат и регенерираат нашиот ум, тело и дух.

Бањата на овој хотел има површина од околу 1.800 метри квадратни, поделена на шест различни апартмани за третман, каде три имаат свои приватни тераси и градини. Само неколку минути од Медина, Mandarin Oriental, Маракеш им нуди на своите гости спокој, мароканско гостопримство и најдобрите луксузни Mandarin Oriental услуги.

Со дваесет хектари бујни градини, луксузните вили на ова одморалиште, заедно со становите, ни даваат можност да уживаме во мирни базени и заскриени места на отворено кои нудат приватност.

Гостите кои сакаат целосно да се нурнат во спа-искуството, можат да ги резервираат infiniti pool апартманите, веднаш до спа центарот.

Напиши коментар