Новости

Објавени резултати: Хајди Клум се тестираше за Ковид-19

Со оглед на тоа дека веќе комуницирала со своите придружници на социјалните мрежи, германската манекенка признала дека има симптоми на настинка и се чувствувала лошо. Таа, заедно со сопругот, одлучила да се тестира за Ковид-19, по што веднаш ги известила своите фанови.

„Четиринаесеттиот ден од домашната изолација. Тестот е негативен “, рече Хајди, позирајќи во природа и алудирајќи дека сите треба да останат дома за да се заштитат себе си и своите најблиски.
По многу прашања за тоа како се чувствува сега, манекенката речла дека е многу подобра и им се заблагодарила на сите што се грижеле.
„Само сум настината и се обидувам да се справам со тоа. Ви ги испраќам сите зраци на љубовта “, напиша Хајди Клум.

Напиши коментар