Убавина

Откријте ја иновацијата во светот на мирисите: Парфем во компактна форма на гел

Авон гордо ја претставува целосната иновација во светот на парфемите: Today Tomorrow Always ETERNAL Essence de Parfum.

Револуционерна патентирана гел технологија која е креирана за да може мирисот да трае како ниеден до сега: концентрирана формула која ја доловува вистинската суштина на состојките во совршен, траен мирис.

Технологијата на гел обезбедува долготрајност и посебен допир на луксуз како никогаш досега … Само во Авон, куќата за парфеми со повеќе од 130 години мирисна историја!

Идејата за „Essence de Parfum“ Суштината на парфемот овозможува многу побавно испарување на горните и средните ноти и подолго задржување на кожата – го продолжува нивното испарување, го продолжува чувството на мирис на кожата и дава сензорно искуство што досега не било видено кај традиционалните EdT и EdP мириси.

Траен допир на мирис. Траен допир на љубовта.

Има цветно-овошна нота на мириси

Горни ноти:

свеж калабриски бергамот, цвет од дуња, сува љубичица

Средни ноти:

цвет на магнолија, розов божур, сончеви ливчиња од јасмин

Основни ноти:

сјајно сандалово дрво, кристален мошус, дрво од кашмир

Овој раскошен допир на сензуалност во форма на луксузен гел може да се најде во каталогот на Авон.

Напиши коментар