Новости

Pink тестирана позитивнa на корона вирус

Бидејќи пандемијата на корона вирусот продолжува да се шири, поважно е од кога било да се изолирате, често да ги миете рацете и да ја покриете устата кога кивате и кашлате. Многу познати и добро познати луѓе, од Идрис Елба и Том Хенкс до принцот Чарлс и ергенот Алум Колтон Андервуд, откриваат дека им е дијагностициран COVID-19, а само минатата вечер, пејачката Пинк се додаде себеси на тој список. Таа објави на Инстаграм и сподели дека таа и нејзиниот тригодишен син пред неколку недели покажувале симптоми на вирусот, и се тестирале позитивно. Таа не ги опиша нејзините симптоми, но додаде дека пред неколку дена повторно го тестирала и сега е негативна, така што таа и нејзиниот син се добро. Пинк им се заблагодарила на здравствените работници и споделила дека донирала 1 милион американски долари на фондот за итни случаеви.

Напиши коментар