Art & Crafts

Погледнете како да ги направите овие слатки Мињон колачиња за само неколку минути

Сите во светот ги обожаваат малите жолти Мињони, а децата не можат да престанат да гледаат филмови на кои се појавуваат овие мали жолти помагачи.

Бидејќи тие се многу популарни, можат да се најдат насекаде, од облека, па сè до привезоци за клучеви.

Во ова видео, ви претставуваме рецепт како да ги направите овие неодоливи колачиња за вашите малечки.

Росана Пасино е готвач за пециво и јутјуберка која реши да го сподели својот рецепт за овие прекрасни и вкусни колачиња со светот, а можете да го погледнете тука:

Напиши коментар