Motherhood

Прослава на 1-от роденден за време на корона: Ова момче докажува дека малите работи значат многу

Многу настани се откажани, но родендени се слават во домашни услови.

Ова важи и за синот Кајли Најџар, кој го прослави првиот роденден во домашна изолација.

Да остане запаметен, неговата мајка ги направи украсите сама и го фотографираше својот син.

Таа стави натпис на ѕидот над креветчето на нејзиниот син на кој пишува: „Карантин. Прослава на 1-от роденден. Никој од вас не е поканет“.

Останатиот дел од собата го украси со балони во иста боја, а на главата му стави славеничка капа од хартија.

Малиот стана вирален хит на социјалните мрежи, а неговата насмевка е најдобриот доказ за тоа како малите работи можат да нè израдуваат.

HAPPY 1ST BIRTHDAY TO OUR BABY🎈Jai's got this social distancing gig down packed 🙌☣**EDIT – So this post has been…

Gepostet von Kylie Najjar am Freitag, 3. April 2020

Напиши коментар