Cafe Del Mar

Протеински шејк со гранола и банана

Хранлив и брз појадок од блендерот од само четири состојки што ќе ви даде енергија за дневните предизвици.

Состојки:

  • 250 мл млеко од лешник (или млеко по ваш избор)
  • 1 зрела банана
  • 1 мерка протеини по ваш избор
  • 4 лажици гранола

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки во блендер, послужете веднаш и уживајте!

Напиши коментар